Příprava polymerního kompozitu na bázi PUR/CNT(Polyuretan/uhlíkové nanotrubice), hledání vhodné metody funkcionalizace CNT.

DSpace Repository

Language: English čeština 

Příprava polymerního kompozitu na bázi PUR/CNT(Polyuretan/uhlíkové nanotrubice), hledání vhodné metody funkcionalizace CNT.

Show full item record

No preview available
Title: Příprava polymerního kompozitu na bázi PUR/CNT(Polyuretan/uhlíkové nanotrubice), hledání vhodné metody funkcionalizace CNT.
Author: Olejník, Robert
Advisor: Slobodián, Petr
Abstract: Diplomová práce se zabývá přípravou kompozitu na bázi PUR/MWCNT (polyuretan/multi wall carbon nanotubes) metodou elektrospinning. Je navržena syntéza polyuretanu s vlastnostmi vhodnými pro tento druh zvlákňování z polymerního roztoku. Podstatná část diplomové práce se zabývá hledáním metodiky funkcionalizace povrchu MWCNT a následným navázání PUR řetězců na povrch CNT. Cílem je zlepšit schopnost dispergace MWCNT v PUR matrici, popřípadě v PUR nanovláknu. Jednotlivé kroky jsou oxidace, převedení karboxylových skupin na povrchu CNT na isokyanátové s následnou reakcí s -OH končeným PUR. Připravený PUR roztok a PUR/MWNT disperze v DMF jsou použity k přípravě nanovláken pomocí technologie electrospinning. Dále se práce zabývá možnostmi přípravy vrstvených kompozitů na bázi netkaných textilií připravených metodou electrospinnig fixovaných do termoplastické PUR matrice.
URI: http://hdl.handle.net/10563/5340
Date: 2008-05-23
Availability: Práce bude přístupná pouze v rámci univerzity od 23.05.2038
Department: Ústav inženýrství polymerů
Discipline: Inženýrství polymerů
Grade for thesis and defense: A 7644


Citace závěřečné práce

Files in this item

Files Size Format View
olejník_2008_dp.pdfBlocked 8.893Mb PDF View/Open
olejník_2008_vp.doc 42.5Kb Microsoft Word View/Open
olejník_2008_op.doc 43.5Kb Microsoft Word View/Open

This item appears in the following Collection(s)

Show full item record

Find fulltext

Search DSpace


Browse

My Account